Analytik pro oblast úvěrů - účetní metodika

Stěžejní náplň činnosti:

  • tvorba a aktualizace účetních příruček pro úvěrové produkty
  • aktualizace účetních postupů banky při zavádění nových produktů a změnách účetních principů v úvěrové oblasti
  • příprava účetních politik pro oblast opravných položek korporátních úvěrů a ostatních pohledávek
  • spolupráce s IFRS desk KBC
  • podílení se na práci projektových týmů ustavených k implementaci nových, příp. modifikovaných produktů v systému IBIS

Požadovaná kvalifikace:

  • vysokoškolské vzdělání
  • praxe v bance či jiné finanční instituci výhodou
  • znalost produktů v úvěrové oblasti výhodou
  • znalost IFRS (zejména IFRS 9) a schopnost aplikace v praxi výhodou
  • znalost systému IBIS výhodou
  • aktivní znalost anglického jazyka včetně odborné účetní terminologie
  • znalost práce s PC (Excel, Word) na uživatelské úrovni

Specifické požadavky:

  • analytické schopnosti
  • dobré komunikační schopnosti
  • aktivní přístup k řešení problémů
  • schopnost týmové práce
  • připravenost zdokonalovat se v odborných znalostech z oblasti účetnictví

Předpokládaný nástup:

  • červenec 2018

Pozn: po dohodě možnost zkráceného úvazku

Informace o pozici

Místo pracoviště

Radlická 333/150, 150 00  Praha-Radlice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu určitou

Benefity

Bonusy/prémie, sleva na firemní výrobky/služby, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, kafetérie, zdravotní volno/sickday

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Zadavatel

Československá obchodní banka, a. s.

Kontakt

David Kapin
Radlická 333/150
150 00  Praha-Radlice
Česká republika