Risk advisor - řízení úvěrových rizik, Praha

Chcete pracovat v týmu, který dohlíží nad tím, jak jsou ve skupině řízena úvěrová rizika? V týmu, který poskytuje informace a poradenství Top managementu v této oblasti? V týmu, který se zabývá mj. řízením skupinového portfolia, jeho stresovým testováním, výpočtem očekávaných ztrát? Připojte se k nám!

Náplň práce

-Činnost v procesu identifikace rizik, jejich monitoringu a návrhů řešení s cílem minimalizovat jejich dopad na portfolia skupiny ČSOB (možnost zaměření se na rizika ve specifickém segmentu např. corporate)

-Samostatná analýza vývoje úvěrového portfolia, procesů a produktů ve vztahu k rizikové strategii banky

-Příprava stanovisek a doporučení pro vedení banky týkající se řízení úvěrového rizika.

-Příprava stanovisek k reportům v oblasti úvěrového rizika

-Dohled nad implementací skupinové metodiky v rámci svěřené oblasti

-Řešení a koordinace řešení nálezů auditu

-Aktivní spolupráce s ostatními útvary banky a společnostmi ze skupiny KBC v oblasti řízení úvěrových rizik

-Koordinace aktivit v rámci celého týmu

Nabízíme

-Prostor pro odborný růst, účast na důležitých aktivitách skupiny ČSOB

-Získání zkušenosti s moderními přístupy v řízení úvěrového rizika

-Práce v malém dynamickém kolektivu na centrále skupiny ČSOB

-Odborná školení v ČR i v zahraničí

-Adekvátní mzdové ohodnocení a zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, 5x sickday, Home- office, Cafeterie benefitů, příspěvek na stravování, příspěvek na životko a penzijko, zvýhodněné produkty banky, zvýhodněný mobilní tarif, atd.)

Požadovaná kvalifikace a další předpoklady

-Vysokoškolské vzdělání ekonomického směru

-Alespoň dva roky odborné praxe z leasingu, bankovnictví či finančnictví, nejlépe v oblasti řízení úvěrových rizik/underwritingu

-Znalost úvěrových produktů a procesů

-Základní orientace v bankovní regulaci a účetnictví

-Velmi dobrá znalost anglického jazyka slovem i písmem, schopnost jasného a srozumitelného vyjadřování

-Schopnost efektivně komunikovat, prezentovat a obhájit svůj názor

-Analytické myšlení

-Samostatného a kreativita

-Ochota učit se novým věcem

-Odolnost vůči stresu

#LI-SM2

Informace o pozici

Místo pracoviště

kraj Hlavní město Praha

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Zadavatel

ČSOB Československá obchodní banka, a. s.

Kontakt

Šimon Miháľ