Specialista pro rizikové modely - junior

Popis pozice a jaké jsou hlavní úkoly:

-příprava, zpracování a analýza dat z úvěrového procesu ČSOB a jejích dceřiných společností
-vývoj a revize rizikových modelů (PD, LGD, EAD, aplikačních a behaviorálních modelů) a modelů očekávaných úvěrových ztrát (IFRS 9) pro všechny segmenty klientů
-participace na implementace modelů do úvěrového procesu

Koho hledáme:

-vysokoškolské vzdělání matematického (pravděpodobnost, statistika, ekonometrie) nebo ekonomického směru s prokazatelnými znalostmi statistiky (vhodné i pro absolventy vysokých škol)
-teoretická znalost kvantitativních metod (praktická zkušenost je vítána)
-dobrá znalost anglického jazyka slovem i písmem

Další specifické požadavky:

-základní znalost databázových softwaru MS SQL, nebo ekvivalentního SW
-aktivní angličtinu - psaná i mluvená forma
-základní znalost statistického softwaru (SPSS nebo R, nebo SAS) je vítána
-zkušenosti z oblasti modelování rizikových parametrů jsou vítány (nejsou podmínkou)
-týmový hráč s dobrými komunikačními schopnostmi
-kreativní myšlení, ochota učit se nové věci

Proč pracovat u nás:

-nadstandardní platové ohodnocení
-perspektivní práci v kolektivu mladých lidí
-práce na zajímavých projektech v oblastí řízení úvěrových rizik
-možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu
-silné zázemí renomované společnosti
-balík zaměstnaneckých výhod
-termín nástupu: ihned

#LI-SP1

Informace o pozici

Místo pracoviště

kraj Hlavní město Praha

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Zadavatel

Československá obchodní banka, a. s.

Kontakt

Štěpánka Pečená
Radlická 333/150
150 00  Praha-Radlice
Česká republika