IT v ČSOB

Pracujte v komplexním ICT prostředí

Co o nás možná nevíte

V ČSOB funguje i silné IT oddělení. Věděli jste, že máme IT, kde pracuje skoro 750 zaměstnanců? Zde vyvíjíme a udržujeme informační systémy a aplikace nutné k tomu, aby banka fungovala nejen uvnitř, ale i navenek směrem k zákazníkům. Držíme krok s dobou a tak jsme jako jedni z prvních vyvinuli Smartbanking pro chytré telefony. Už pět let tak mohou klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny využívat služby SmartBanking, díky které mají své finance kdykoliv po ruce. Od svého spuštění v roce 2012 aplikace už zaznamenala na šest set tisíc stažení.

Jako první česká banka jsme se naši nabídku rozhodli podívat očima klientů. Proto jsme předloni spustili nový web csob.cz. Na něm zákazníkům navrhujeme řešení jejich vybraných životních situací na jednom místě. Web nadále vylepšujeme a rozvíjíme na základě podnětů svých zaměstnanců i klientů.

Jako první jsme také přišli s mobilní peněženkou Na Nákupy, která umožňuje za svůj nákup zaplatit mobilem pomocí technologie NFC. K dnešku si aplikaci aktivovalo více než patnáct tisíc klientů ČSOB a Ery Poštovní spořitelny. Od loňského léta lze aplikací v mobilu platit v obchodech, nově umožní autorizaci plateb také prostřednictvím otisku prstu.

U všech vyvíjených aplikací klademe důraz na skloubení uživatelské přívětivosti s bezpečnostními mechanismy nezbytnými pro bankovní segment. Proto u nás také vzniklo samostatné oddělení aplikační bezpečnosti, ve kterém se, kromě zajišťování bezpečnostních aspektů během celého vývoje, zabýváme také implementací a testováním nových možností a trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Velký prostor mají u nás i ti, kdo se chtějí dál vzdělávat a rozvíjet. Aby se naši “ajťáci” odreagovali, mohou si zahrát kulečník a fotbálek, nebo si vydechnout v pohodlných křesílkách v relaxační místnosti. IT je plné aktivních sportovců, takže si tu určitě najdete parťáka pro jakoukoli sportovní aktivitu.