Proč pracovat v Hypoteční bance

Založení Hypoteční banky

Hypoteční banka byla založena v roce 1991 v Hradci Králové coby regionální banka. V říjnu 1995 začala jako první z tuzemských bank s hypotečními úvěry a u nich už také zůstala. Jsme férová banka a pomáháme našim klientům bydlet. Využíváme moderní technologie a zkušenosti našich specialistů k tomu, abychom klientům nabídli chytrý a bezpečný způsob, jak dosáhnout na své vysněné bydlení.

Spolehlivý partner

Jsme spolehlivý a vnímavý partner, který je vždy nablízku. To se prolíná vším, co děláme, jak se chováme a koho přijímáme do svých řad. A když vším, tak vším – spolehlivým a vnímavým partnerem jsme i pro naše zaměstnance. Klademe maximální důraz na work-life balance. Nabízíme flexibilní pracovní dobu i možnost práce z domova.

Investujeme do rozvoje a vzdělávání

Investujeme do rozvoje a vzdělávání našich lidí a jsme vnímaví vůči potřebám zaměstnancům, když jim není dobře, nabízíme až pět dní volna na zotavenou. Rodičům nabízíme v případě onemocnění jejich dítěte možnost čerpání několika dnů volna s náhradou ve výši průměrné mzdy.

Od našich zaměstnanců očekáváme entuziasmus a vysoké pracovní nasazení, které ale dokážeme patřičně ocenit

 • 5 týdnů dovolené
 • 5 dnů placeného volna ze zdravotních důvodů
 • sabbatical neboli 3–4 týdny volna s poskytnutím minimální mzdy
 • zvýhodněná nabídka firemních produktů
 • příspěvky na životní pojištění a penzijní připojištění
 • sportovní a kulturní akce v rámci oddělení i celé firmy
 • stravenky v hodnotě 100 Kč
 • lékařská péče
 • odborná školení a kurzy – rozšiřování a prohlubování kvalifikace
 • Cafeteria systém
 • sociální program
 • pružná pracovní doba, občasná práce z domova
 • samostatná, zajímavá a kreativní práce
 • moderní a podnětné pracovní prostředí
Jsme malá banka s velkými ambicemi a jednička na trhu

Jsme malá banka s velkými ambicemi a jednička na trhu

Jsme malá banka a jsme na to hrdí. Jsme totiž jedničkou ve svém oboru, už desátým rokem. Jsme specialisté na bydlení a jsme v tom nejlepší. Víc než každý čtvrtý má hypoteční úvěr právě od nás. Dohromady je to 200 tisíc klientů, kteří si u nás půjčili přes 220 miliard korun.

Máme tu skvělé lidi, které to baví

Máme tu skvělé lidi, které to baví

V Hypoteční bance se snažíme budovat pocit bezpečí a pečovat o  naše zaměstnance.

Dbáme na work-life balance i diverzitu. Nechceme, aby byl jeden zaměstnanec jako druhý a trávil v práci deset hodin denně! Podporujeme jedinečnost každého z nich, dbáme na jejich individuální potřeby a pomáháme jim s jejich osobním rozvojem. Každý má možnost dělat to, co umí nejlépe. Prací to u nás nekončí. Pořádáme i spoustu team buildingů, chodíme spolu sportovat, či pomáhat dětem v SOS vesničkách.

A je tu krásně

A je tu krásně

Víme, že zaměstnancům by se mělo v práci líbit, a to i po estetické stránce! Tvoříme prostředí, kde je příjemné trávit čas. Naše pobočky vypadají jako obýváky, v naší centrále rostou stromy a protékají jezírka. Prostě chceme, aby naši zaměstnanci pracovali v příjemném prostředí.

A navíc pod jednou střechou mimo jiné najdete kavárny, jídelny, bufet a firemní restauraci, dětské centrum ČSOB Sluníčko, zdravotní a rehabilitační středisko a poštu.

Naše práce nás baví

Příběhy zaměstnanců

V Hypoteční bance pracuje celkem 543 skvělých lidí. Denně se tu potkáte s inteligentními, charakterními a přátelskými lidmi. A všichni mají něco společného – jejich práce je baví a naplňuje.

Každý den vidím v práci šťastné lidi. Lidi, jejichž sen o bydlení se zde stává skutečností. A nejsou to jen klienti, kteří si tu plní své sny.

Lenka

Lenka

Do práce to mám deset minut metrem, a to rozhodně nebydlím v centru. Ale zrovna sem bych jezdil rád, i kdybychom se přestěhovali třeba do Průhonic.

Petr

Petr

Nedávno jsme měli netradiční team building, v SOS dětské vesničce. Hráli jsme si s dětmi a pomáhali jim zvelebit jejich bydlení. Vůbec jsem netušila, že z každé uzavřené hypotéky naše banka dává 20 korun právě SOS dětským vesničkám.

Renata

Renata

Mám doma dva malé raubíře. Ten mladší chodí ještě do školky a poslední dobou je často nemocný. Naštěstí u nás jde čerpat pro tyhle případy volno s náhradou ve výši průměrné mzdy. Nemusím tak řešit žádné dilema, když malý onemocní.

Martina

Martina

U nás na pobočce je super parta lidí. A tak se scházíme i v mnoha jiných obývácích, než v tom, kam za námi chodí klienti :)

Eva

Eva

V bance tvrdě pracuju a banka mi to vrací. Dostal jsem se do dvouletého programu talentů a banka mi teď pomáhá v pracovním i osobním růstu. Moje kariéra jde rychle kupředu.

Marek

Marek